Laurella dołącza do Grupy Kapitałowej Immobile

Udostępnij:

Fuzja jest jedną z najgłośniejszych w ostatnich latach w branży odzieżowej. Notowana na giełdzie Grupa Kapitałowa IMMOBILE jest właścicielem marki Quiosque i przejmuje Laurellę, popularną markę z siedzibą w Poznaniu. Laura Reiss Vogel mówi: "Mamy dobrą chemię i zwiększymy skalę naszej działalności".

Laurella, marka mody damskiej, znana jest z najnowszych trendów, różnorodności kolorów i wysokiej jakości materiałów. Ma społeczność kilkuset tysięcy klientów, którzy są lojalni wobec marki.

Marcin Vogel, CEO Laurella, powiedział, że szukali partnera, który pomógłby im rozwinąć markę Laurella. Rozmawialiśmy z największymi firmami z branży i funduszami. Największą chemię poczuliśmy podczas rozmów z Grupą Kapitałową IMMOBILE. Mieliśmy wspólną wizję przyszłości. Jesteśmy przekonani, że to właściwa decyzja, która pozwoli nam na zdecydowany rozwój.

Sławomir Winecki, wiceprezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE nie ma wątpliwości, że zarówno GKI Laurella, jak i współpraca przyniesie korzyści. Konsolidacja jest ważną szansą w tych trudnych czasach, kiedy kontrola kosztów jest głównym zagadnieniem dla branży. Dzięki konsolidacji uruchomimy nowe kanały sprzedaży i skorzystamy ze wspólnych inicjatyw marketingowych. Synergia pozwala nam zaoszczędzić przestrzeń magazynową i korzystać z innych możliwości dzięki naszym partnerom, w tym z kapitału dostarczanego przez silną Grupę Kapitałową.

Immobile jest właścicielem marki odzieżowej Quiosque, która jest obecna na rynku od wielu lat. Posiada również dużą sieć sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Quiosque udało się rozwinąć dzięki ostatnim akwizycjom, takim jak Akardo, Błonie i MaraSimSim. - Konsolidacja Laurelli doskonale wpisuje się w tę strategię - mówi Sławomir Winecki.

Laura Reiss Vogel zdradza, dlaczego zdecydowała się na konsolidację. - Nie spieszyliśmy się, żeby się zrozumieć. Rozmowy trwały pół roku. Nasza koncepcja rozwoju marki jest zgodna z koncepcją GKI. Będziemy mogli otwierać nowe lokalizacje w naszych sklepach stacjonarnych.

wyjaśnia Marcin Vogel: - DNA marki czy produktu Laurella pozostanie niezmienione. Dołączenie do GKI pozwala nam sprofesjonalizować szereg aspektów naszej działalności, co było niezbędne do rozwoju firmy.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE, jest spółką konglomeratową, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2007 roku. Grupa działa w kilku segmentach rynku, m.in. odzieżowym, przemysłowym, budownictwa przemysłowego oraz automatyki i elektrotechniki. Dywersyfikacja struktury Grupy to sposób na stabilny wzrost w trudnym otoczeniu gospodarczym.

Tweet Pin It

Redakcja "Britstyle"

- britstyle.pl