Jak pokochać swoją szafę, czyli co to jest moda haulternatywna?

Udostępnij:

Podczas gdy ze sklepów słyszymy o najnowszych wyprzedażach i promocjach, nasze sumienie szepcze do nas: bądź eko! Jak pogodzić naszą uzasadnioną potrzebę bycia modnym i odpowiedzialność wobec środowiska? Na ratunek wszystkim kłopotom przychodzi najnowszy trend w modzie - haulternative.

Haulternative to inicjatywa Fashion Revolution. Organizacja ta walczy o fair play w modzie, o bezpieczeństwo pracowników i przedstawicieli świata mody oraz o ograniczenie konsumpcjonizmu, a także dbanie o środowisko. Ruch sprzeciwia się haulom zakupowym w obecnym kształcie i zachęca ludzi do pokochania swoich szaf na nowo.

Zasady są proste, ale działań jest wiele. Haulternative może przybierać różne formy. Może to być SWAP, czyli wymiana ubrań z innymi osobami szukającymi odmiany, DIY, czyli świetna opcja dla kreatywnych dusz, które chcą przerobić stare mody lub SLOW, czyli przemyślane zakupy, które obejmują małą szafę ubrań z najwyższej półki. Nasza miłość do mody może pomóc w ratowaniu środowiska. Kupuj tylko produkty od marek, które są transparentne i etyczne.

Jest wiele nowych trendów dla tych, którzy są przywiązani do swoich ubrań emocjonalnie. LOVE STORY skupia się na kochaniu starych ubrań na nowo; BROKEN & BEAUTIFUL, akceptując wieloletnie historie niektórych ubrań i ich wartość sentymentalną; a FASHION FIX naprawia zniszczone ubrania i akcesoria, np. dodając modne łaty z kolorowej nici.

Fashion Revolution ma jeszcze jedną opcję dla Ciebie, jeśli żadna z powyższych opcji nie przemawia do Twoich gustów. Nazywa się ona SECOND HAND. Możesz sprzedać swoje ubrania nowym nabywcom, którzy są zainteresowani najnowszymi trendami. Możliwe jest również szybkie i łatwe dokonanie modowej zmiany bez uszczerbku dla Twojego portfela. Zajrzyj na przykład na stronę internetowego secondhandu https://remixshop.com/pl/, gdzie codziennie są różnego rodzaju promocje, ceny są przystępne, a na sprzedaż trafiają tylko markowe i sprawdzone ubrania. Możesz też wysłać do nich swoje nienoszone ubrania za darmo i jeszcze trochę zarobić! Swoim dochodem możesz również wesprzeć SOS Wioski Dziecięce.

Moda nie ma negatywnego wpływu na bycie eko. Trzeba tylko znaleźć sposób na dbanie o środowisko. Trendy takie jak haulternative stają się coraz bardziej popularne i coraz więcej osób chętnie wykorzystuje je na co dzień. Być może Twój kolega z pracy zgodzi się, że SWAP to dobry pomysł. Być może koleżanka z pracy pomoże Ci poruszać się po zawiłościach DIY lub FASHIONFIX. Wszystko, co musisz zrobić, to rozejrzeć się wokół! Moda i ekologia idą w parze!

 

Redakcja "Britstyle"

- britstyle.pl