Cellulit trzeba zlikwidować przed latem!

Udostępnij:

Cellulit, zwany też skórką pomarańczową lub cellulitem, może zakłócać nasz sen. Cellulit nie jest problemem osób z nadwagą. Cellulit coraz częściej pojawia się u osób szczupłych, a nawet młodych. Cellulit: Czym jest i jak z nim walczyć, aby latem bez komplikacji móc założyć kostium kąpielowy? Jest na to wiele sposobów!

Cellulit - co to jest? I skąd się bierze?

Należy wspomnieć, że istnieją dwa rodzaje cellulitu: cellulit wodny, oraz cellulit tłuszczowy. Pierwszy z nich spowodowany jest zbyt dużą ilością wody w organizmie. Często jest on spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Drugi typ występuje częściej u osób z nadwagą, które mają nagromadzoną tkankę tłuszczową. Cellulit może mieć nieestetyczny wygląd. Pod skórą znajdują się grudki, które mogą być widoczne przez cały czas lub gdy skóra zostanie ściśnięta.

Już dziś zacznij walkę z cellulitem

Usuwanie cellulitu to trudna i długotrwała walka. Nie da się go wyeliminować szybko i łatwo. Wymaga to wiele cierpliwości i systematycznego działania na wielu płaszczyznach. Aby do lata zobaczyć oczekiwane efekty, warto być cierpliwym i zacząć działać już dziś.

Sięgnij po wodę!

Picie dużej ilości wody jest dobre dla zdrowia i detoksu. Pomaga w osiągnięciu naszego idealnego ciała. Woda jest również wielkim sprzymierzeńcem w walce z uporczywym cellulitem. Dzięki niej wypłukuje się toksyny. Każdego dnia powinno się spożywać 1,5 litra wody. Nie wlicza się w to herbaty i kawy. Najlepsza jest czysta, mineralna woda źródlana. Ważne jest również, aby unikać słodkich, gazowanych napojów.

Zdrowe odżywianie jest podstawą zdrowego stylu życia

Cellulit można skutecznie leczyć poprzez unikanie niektórych pokarmów. Należą do nich białe pieczywo, biała mąka i cukier, a także nabiał, tłuste mięsa, słabej jakości wędliny (w tym kiełbasy) oraz fast foody. Produkty te należy zastąpić warzywami i owocami, pieczywem razowym, rybami, mąką pełnoziarnistą i pestkami dyni. Spróbuj herbat ziołowych zamiast kawy i czarnej herbaty. Zdrowa dieta nie tylko zmniejszy cellulit, ale także poprawi Twoje samopoczucie, sylwetkę i zdrowie.

Masaże i ćwiczenia

Jeśli do swojej zdrowej diety nie włączysz odpowiednich ćwiczeń, walka z cellulitem nie będzie skuteczna. Regularne ćwiczenia to podstawa. Pomoże to zrzucić wiele tkanki tłuszczowej. Świetnym sposobem na relaks są również masaże. Dobrym rozwiązaniem jest szczotkowanie ciała na sucho za pomocą twardej szczotki. Aby ujędrnić skórę i usunąć wszelkie grudki, każdego dnia wykonuj masaż. Po masażu spłucz wodę i nałóż na skórę balsam nawilżający. Składniki kuracji po takim zabiegu lepiej wnikną w skórę.

Redakcja "Britstyle"

- britstyle.pl